Menu
El Casal
PosDo

© 2026 PosDo · v3.0

Solsona

El Casal

★★★★★ 4.5 · 120 reseñas

El Casal is a Bar restaurant in Solsona, Solsona. Rated 4.5 out of 5 by guests. Check the opening hours and menu for the latest availability.

El Casal

Bar · Solsona

4.5 · 182 avaliações Google

Ofertas disponíveis

Seja flexível, poupe mais

Seja flexível, poupe mais

www.amisol.cat

Sobre El Casal

El Casal is a Bar restaurant in Solsona, Solsona. Rated 4.5 out of 5 by guests. Check the opening hours and menu for the latest availability.

O que dizem os clientes de El Casal

El Casal es un bar acogedor y tranquilo, ideal para ir con niños gracias a su terraza con parque infantil. Destaca por su menú del día económico y bien servido, la buena atención y su colaboración con Amisol. Algunos clientes señalan que la oferta es limitada y la calidad de la comida baja.

Pratos populares

patatas bravas

Ideal para

Famílias Casual Locais

Tip: Es un lugar tranquilo y agradable para ir con niños, ya que tiene una gran terraza y juegos para ellos. También destaca por su colaboración con Amisol.

Services

🌳 Terrasse 🅿️ Parking Accessible
🎯 Casual 🛋️ Cozy 🤫 Quiet 👥 Groups

O que ver nas proximidades

Mesquita de Solsona
A 121m

Mesquita de Solsona

mezquita

Ver detalhes
Les Monges
Patrimônio
A 218m

Les Monges

edificio

Ver detalhes
Castell de Solsona
A 241m

Castell de Solsona

castillo

Ver detalhes
Hospital de Solsona
Patrimônio
A 252m

Hospital de Solsona

edificio

Ver detalhes
seminario diocesano de Solsona
Patrimônio
A 412m

seminario diocesano de Solsona

edificio

Ver detalhes
Capilla de Santa María de Casalets
Patrimônio
A 431m

Capilla de Santa María de Casalets

iglesia

Ver detalhes

Dados de Wikidata

Explore os arredores de El Casal

El Casal está localizado em Solsona, rodeado de locais de interesse cultural e histórico. Aqui estão alguns dos pontos mais notáveis nas proximidades.

Património Histórico

  • Les Monges (A 218m) — building in Lleida Province, Spain Bien Cultural de Interés Local
  • Hospital de Solsona (A 252m) — building in Solsona, Spain Bien Cultural de Interés Local
  • seminario diocesano de Solsona (A 412m) — building in Catalonia Bien cultural parte del patrimonio cultural de Cataluña
  • Capilla de Santa María de Casalets (A 431m) — church building in Solsona, Spain Bien Cultural de Interés Local
  • Hotel Sant Roc (A 461m) — building in Lleida Province, Spain Bien Cultural de Interés Local
  • Glorieta de la Vil·la Riu (A 488m) — building in Lleida Province, Spain Bien Cultural de Interés Local
  • Palau Llobera (Solsona) (A 569m) — building in Lleida Province, Spain Bien Cultural de Interés Local
  • Pont de Solsona (A 671m) — bridge in Solsona, Catalonia, Spain Bien cultural parte del patrimonio cultural de Cataluña

Edifícios Religiosos

  • Mesquita de Solsona (A 121m)

Outros Locais de Interesse

  • Castell de Solsona (A 241m) — Castle in Solsona

Dados de Wikidata

Perguntas frequentes sobre El Casal

El Casal está localizado em Passeig de Sant Antoni Maria Claret, 24, 25280 Solsona, Lleida, Spain, Solsona.
Perto de El Casal encontram-se locais de interesse como Mesquita de Solsona, Les Monges, Castell de Solsona, Hospital de Solsona.
El Casal oferece cozinha bar.
El Casal tem horário de funcionamento. Consulte o perfil para horários atualizados.
El Casal oferece os seguintes serviços: comer no local, para levar.
Os pratos mais recomendados no El Casal segundo as avaliações dos clientes são: patatas bravas.
El Casal é ideal para famílias, casual, locais.
El Casal es un bar acogedor y tranquilo, ideal para ir con niños gracias a su terraza con parque infantil. Destaca por su menú del día económico y bien servido, la buena atención y su colaboración con Amisol. Algunos clientes señalan que la oferta es limitada y la calidad de la comida baja.
Es un lugar tranquilo y agradable para ir con niños, ya que tiene una gran terraza y juegos para ellos. También destaca por su colaboración con Amisol.
182
Avaliações

Avaliações de El Casal Solsona

4.5
182
5★
70%
4★
21%
3★
6%
2★
1%
1★
2%
Avaliações (120)
E
Esther Garcia
E
Enric Lopez
J
Josep Maria Simon Canal
A
Amalia Caballero Caparroz
X
Xavier Pascual
E
Elena
F
Ferran Alfonso
L
Lluís Brotons

Recomenat!

A
Amalia Salazar padilla
C
Carlos Sole
S
Silvia A.B.
A
Aitor Ameztegui
J
Judith Ramellat López (judithsome)
J
Josep Garcia Arellano
L
Leonardo Duarte
S
Sandra asm
M
Montse Puit
e
eva ferrer
D
DANIEL TECAR
L
Lourdes Planas Junyent
M
Monica Lema
L
Lluïsa Piñero
M
Maribel Rubio
M
Meritxell Besora Trilla
A
Aigüesjuntes
R
Ramon Xandri
L
Lluis Clotet
C
Carme Cirera

Fantàstic! Plats abundants i boníssims. El servei molt amable i professional. Un deu!

J
Josep Caelles i Subirana

És quelcom més que un bar. Té un component social sense treure ni mica la seva professionalitat.

G
Goran Krsnik

Bones tapes i molt bon servei, molt recomanable!

J
Joan

Gran espai interior i una terrassa exterior molt amplia. Possibilitat d’esmorzar, dinar o sopar

R
Raquel Freixes

Molt recomanable en tots els sentits. Sobretot per la labor social que hi fan.

S
Sara Ruiz Riu

Molt acollidor, bon menjar de cuina tradicional i molt bona relació qualitat-preu

X
Xavier Nualart Labarta

Molt positiva. Molt atents. Molt bona gent. I el menjar molt ben fet.

J
Joan Badia

Ho tenen tot net i bonic. Felicitats als I les que ho porten

P
Pau Pujolas

A must-go place when in the area. Especially catered toward families with children.

C
Carles Miquel Fauró i Sànchez

Un lloc fantàstic. Molt agradable, bon servei i bon menjar.

I
Isidre Angrill

Mol bon lloc i que fan una labor 10.

P
Pere Santaeulària

Bona gent, bon servei, bon menjar, net i cuidat. Bona feina.

J
Jordi Noguera Perathoner

Ens han atès amb molta amabilitat i dedicació.

M
Marc Fernàndez

Molt bona atenció. Lloc tranquil

R
Remei Colilles

Excel·lent tracte, bon menjar...

C
Cesar Garcia

Molt bona gent....local carismàtic.

M
Montse Algue Vilaseca

Molt tranquil i gent molt amable!

l
laura oliva

Molt bon tracte i prou bo!!!!

P
Paco Cordoba

Bon Ambient i molt acollidor!!!

T
Tibetimport

Ambien amable, bon servei

M
MARISOL CESPEDOSA

Perfecte. Qualitat, preu i servei perfecte.

K
Kata Fernández

Gràcies💞🌟✨✨✨✨✨

J
Jordi Barcons

Molt bona tarda

M
MARTÍ ABELLA PERE

Un lloc excel.lent, menjar adequat, servit per persones extraordinàries. Bons productes de la terra, gaudir com a client i donar suport a iniciatives socials molt i molt valuoses !!!!

A
Anna Mestres

Lloc ampli i molt apropiat per anar amb nens. Menu més que correcte pel preu i un servei de 10

J
Juan Pablo Catalano Siklósi

Bar El Casal a Solsona molt acollidor i amb plats molt barats i ben fets! Lloc per anar amb la família amb una bona terrassa, jocs i tauletes per nens i ximeneia.

R
Roser Mendez Regues

La Terrassa més tranquil.la de Solsona, el personal encantador i el menjar boníssim. Jo aniré a celebrar el meu proper aniversari!!!

S
Susanna Fajula

Bar agradable , bé de preu i amb una entitat social que se'n fa càrrec ....molt bona ídea!sempre que puc hi vaig a fer un beure o un mos.

M
Martí Perpinyà Vallès

Les croquetes de ceps 🥵. I en general, bon lloc per fer caliu.

M
Marta Moreno

Nunca había ido y menos para merendar pero nos atendieron genial y pedí un buzcocho de limón con semillas de amapola que estaba IMPRESIONANTE. Además el sitio es precioso y acogedor.

J
Josep L. Albarracin

Ambiente amplio y familiar y bien surtido de cositas para picar

L
Lokapelus

Acogedor y tranquilo, está bien para ir con los peques, tiene área infantil

Q
Quim Pensí

Todo perfecto, ademas colaboras con Amisol, por una buena causa. Asi que a parte de hacer muy buena comida tambien es un sitio de ayuda social

A
Amalia Caballero Caparroz

Un lugar tranquilo y muy bueno para ir con niños, ya que tiene una gran terraza y juegos para niños

A
Anna Clemente

Genial! Una sorpresa! El menú del día económico, bueno y bien servido. No se puede pedir más.

O
Olga Garcia Cayuela

El personal genial la terraza muy fresquita y muy buenas tapas y torradas

s
sabama 1682

Lugar tranquilo y agradable.Tiene una terraza con un parque infantil.

a
ainhoa rubio

Es un bar muy bonito, barato y cómodo.

G
Grècia Teodovich

Muy buena atencion y toda la comida muy buena

P
Pilar Loscertales

Muy bien

J
Jose Garcia Mozo

Bien

M
Maria Angeles Solanas

Bueno

D
David

Genial

J
Jaume Vantolra

Muy bien!!!!

L
Lino Diaz

Fa sis anys que visc a Solsona i encara no he vingut, avui fent el tafaner per internet he llegit les característiques i ressenyes del local i només per la extraordinària tasca que esteu fent les 5 estrelles estan mes que justificades i amb elles el meu compromís de passar-me, felicitats

Marta Moreno
Marta Moreno

Nunca había ido y menos para merendar pero nos atendieron genial y pedí un buzcocho de limón con semillas de amapola que estaba IMPRESIONANTE. Además el sitio es precioso y acogedor.

Lorena González
Lorena González

Acogedor y tranquilo, está bien para ir con los peques, tiene área infantil

Josep L. Albarracin
Josep L. Albarracin

Ambiente amplio y familiar y bien surtido de cositas para picar

Lino Diaz
Lino Diaz

Fa sis anys que visc a Solsona i encara no he vingut, avui fent el tafaner per internet he llegit les característiques i ressenyes del local i només per la extraordinària tasca que esteu fent les 5 estrelles estan mes que justificades i amb elles el meu compromís de passar-me, felicitats

Amalia Caballero Caparroz
Amalia Caballero Caparroz

Un lugar tranquilo y muy bueno para ir con niños, ya que tiene una gran terraza y juegos para niños

sabama 1682
sabama 1682

Lugar tranquilo y agradable.Tiene una terraza con un parque infantil.

Pilar Loscertales
Pilar Loscertales

Muy bien

Maria Angeles Solanas
Maria Angeles Solanas

Bueno

Quim Pensí
Quim Pensí

Todo perfecto, ademas colaboras con Amisol, por una buena causa. Asi que a parte de hacer muy buena comida tambien es un sitio de ayuda social

Olga Garcia Cayuela
Olga Garcia Cayuela

El personal genial la terraza muy fresquita y muy buenas tapas y torradas

Jose Garcia Mozo
Jose Garcia Mozo

Bien

Jaume Vantolra
Jaume Vantolra

Muy bien!!!!

Anna Clemente
Anna Clemente

Genial! Una sorpresa! El menú del día económico, bueno y bien servido. No se puede pedir más.

David
David

Genial

Grècia Teodovich
Grècia Teodovich

Muy buena atencion y toda la comida muy buena

ainhoa rubio
ainhoa rubio

Es un bar muy bonito, barato y cómodo.

E
Esther Bores
M
Mireia Ribalta
P
Pep Clapes
J
Jordi Colell
I
Ivaylo Aleksiev Todorov
G
Gerard Rafart
S
Sílvia Creus Tomàs
c
claustre sole

El Casal és un bar molt agradable per sopar, berenar i fer un beure. Les persones que atenen són molt atentes . Un bon lloc per anar.

R
Ramon Espuga Vilardell

Servei molt bo. Local molt gran. Terrassa exterior molt tranquila. Lloc ideal per fer reunions de club's, etc.

S
Senailo Ros Eroles

Bar tradicional, en un local històric.Sostres alts, i amplia sala per esmorzar o fer cafè.

L
Luna Luna “Luna”

Lloc molt tranquil. Al estiu te una terraza amb ambient molt agradable

V
Vicky Rotxes

Jo he anat amb grup i perfecte.!!!! Bon servei i correcte.

M
Mundo Eireen

Bon preu i qualitat. Tenen espai per els petits

E
Eugeni Pujol Costa

Un lloc inmillorable de Sosona,bon menjar i solidari

M
Míriam Gasol

Un lloc especial per anar amb nens

B
B&B El Solsonès

Bon servei i bona cuina local.

R
Rosa Ferrer Lopez

Molt bona, soc teballadora d' aqui, cuan venen els clients marchen contents. Cal recordar que persones amb dificultat poden entrar per la por del final des de la pujada a l,escola de musica

M
Martí Gruas i Queralt

Meravellós el canvi d'espai, l'amplada i el canvi d'imatge. L'únic és que la cuina continua sent la mateixa. Molt petita i estreta. L'haurien d'eixamplar més.

V
Virginia Espluga

Lugar ideal para ir con niños, frente al restaurante hay un parque infantil. Variedad de platos, buena presencia, buena atención y precio muy ajustado

J
Jordi Peña

Está muy bien calidad precio todo bueno

Virginia Espluga
Virginia Espluga

Lugar ideal para ir con niños, frente al restaurante hay un parque infantil. Variedad de platos, buena presencia, buena atención y precio muy ajustado

Jordi Peña
Jordi Peña

Está muy bien calidad precio todo bueno

p
pep torra vila dos

Bona

M
M. Jaumandreu
A
Alejandro G. Farré
N
Nebraska Alexandra Diaz Solano
G
Genis AV
e
emili colomer

Para ser un Casal está limitado la oferta y los precios no están ajustados al nivel

emili colomer
emili colomer

Para ser un Casal está limitado la oferta y los precios no están ajustados al nivel

P
Pere Riu

Servei excel.lent

P
Paco Perez

Realmente lo único bueno que tiene el sitio es que colabora con Amisol, porque la comida es simplemente un completo desastre. La totalidad de las tapas son congeladas, incluidas las patatas bravas, lo que provoca que la calidad sea muy baja. En lo que respecta a los embutidos, parecen comprados en el Bon Área, por lo que su sabor tampoco es nada bueno. Definitivamente si queréis comer algo decente este no es el sitio, ya que lo que ponen aquí se puede comer en casa comprando las cosas congeladas y haciéndolas en la freidora. Como he dicho al inicio, el hecho de que parte de los trabajadores pertenezcan a Amisol es lo único destacable.

Paco Perez
Paco Perez

Realmente lo único bueno que tiene el sitio es que colabora con Amisol, porque la comida es simplemente un completo desastre. La totalidad de las tapas son congeladas, incluidas las patatas bravas, lo que provoca que la calidad sea muy baja. En lo que respecta a los embutidos, parecen comprados en el Bon Área, por lo que su sabor tampoco es nada bueno. Definitivamente si queréis comer algo decente este no es el sitio, ya que lo que ponen aquí se puede comer en casa comprando las cosas congeladas y haciéndolas en la freidora. Como he dicho al inicio, el hecho de que parte de los trabajadores pertenezcan a Amisol es lo único destacable.

Faça login para deixar uma avaliação

Entrar
👑 É seu? Reivindique GRÁTIS!

Remova anúncios e gerencie seu menu

Explore sua área

Mais restaurantes em Solsona →
📸

14 Fotos

Explore as fotos de El Casal

El Casal
El Casal
El Casal
El Casal
El Casal
+9 Mais
📍

Informações sobre El Casal

Como chegar

Passeig de Sant Antoni Maria Claret, 24, 25280 Solsona, Lleida, Spain

Carregando mapa...
El Casal
Toque para direções

Destaques

Muito bem avaliado
4.5/5 estrelas
💬
Muitas avaliações
182 avaliações
💰
Económico
Nível de preço
👨‍🍳
bar
Tipo de cozinha

Serviços

🥡 Para Viagem
🍴 Comer no Local

Opções de refeição

🍽️ Comer no Local
🥡 Para Viagem

Info Restaurante

Estado
Verificado pelo proprietário
🕐 Horario Hoy
8AM-12PM, 4PM-12AM
Avaliação
4.5/5
💬 Avaliações
182
💰 Nível de preço
$
⏱️ Visita típica
People typically spend 45 min to 2.5 hr here
📞 Telefone
+34 638 66 50 35
🌐 Site
www.amisol.cat

Comodidades

🅿️ Estacionamento
🌿 Esplanada
Acessível para cadeiras de rodas
💳 Cartões de crédito
📱 Pagamentos móveis
🏘️

O Bairro

Localização

Passeig de Sant Antoni Maria Claret, 24, 25280 Solsona, Lleida, Spain

📍 Explorar o Bairro

Weather
17°
Clima atualizado a cada hora · Empregos e eventos atualizados diariamente
Mesquita de Solsona
A 121m
Les Monges Patrimônio

building in Lleida Province, Spain

A 218m
Castell de Solsona

Castle in Solsona

A 241m
Hospital de Solsona Patrimônio

building in Solsona, Spain

A 252m
seminario diocesano de Solsona Patrimônio

building in Catalonia

A 412m
Capilla de Santa María de Casalets Patrimônio

church building in Solsona, Spain

A 431m
Hotel Sant Roc Patrimônio

building in Lleida Province, Spain

A 461m
Glorieta de la Vil·la Riu Patrimônio

building in Lleida Province, Spain

A 488m
🎮

Jogos

🎮 Ganha Pontos Enquanto Exploras!

Joga Find Me e troca pontos por descontos em El Casal e outros restaurantes

🎮

Ganha Pontos em El Casal!

Joga Find Me e troca recompensas aqui

Ganha pontos extra e troca-os por recompensas de El Casal

🏆 Recompensas de El Casal

💰

Desconto 10%

Em El Casal

1000 pts
Disponível
🍽️

Aperitivo Grátis

Na tua próxima visita

2500 pts
Limitado
👑

Mesa VIP

Experiência premium

5000 pts
Exclusivo

para trocar recompensas e ganhar pontos

📋 Como funcionam as recompensas?

1

Joga Find Me

Cada 100 pontos de score = 1 ponto de recompensa

2

Acumula Pontos

Os workers ganham 2x pontos por partida

3

Troca Recompensas

Descontos, comida grátis e experiências VIP

Ligar
Deixar avaliação no Google
👑

É seu? Reivindique GRÁTIS!

Remova anúncios e gerencie seu menu

Inicia sessão e joga

Verifique seu email!

Sem password — enviamos-te um link por email

Enviamos um link de acesso

Verifica a pasta de spam se não o vires